آب سُکون در جشنواره وب و موبایل ایران    دوستان آب سُکون، تندیس جشنواره وب ایران در گروه شرکت های خصوصی را از آنِ آب سُکون کنید 
 
جشنواره وب و موبایل ایران در واقع تلفیقی از دو جشنواره وب ایران و جشنواره نرم‌افزارهای موبایل ایران است. این دو جشنواره چند سالی به صورت مستقل در حوزه‌های تخصصی خود فعالیت می‌کردند تا این‌که مسئولان هر دو تصمیم گرفتند برای هم‌افزایی بیش‌تر و تاثیرگذاری جامع‌تر در حوزه وب و اپلیکیشن در ایران با هم ادغام شوند و در قالب یک جشنواره مشخص با نام جشنواره وب و موبایل ایران فعالیت کنند. به همین دلیل پیش از معرفی جشنواره وب و موبایل ایران، ابتدا باید دو جشنواره گذشته را جداگانه معرفی کرد. 

جشنواره وب ایران 
سال ۱۳۸۷ سال شروع فعالیت جشنواره وب ایران است. هدف از برگزاری این جشنواره انتخاب سایت برتر سال از میان تمامی سایت‌هایی است که در حوزه‌های گوناگون در فضای وب فارسی مشغول فعالیت‌اند. شایان شلیله بنیان‌گذار این جشنواره است. او پس از چند سال برگزاری این جشنواره، مدیریت آن را به کانون کارآفرینی ایران واگذار کرد.

جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران 
جشنواره نرم افزارهای موبایل ایران چهار سال بعد از جشنواره وب ایران یعنی سال ۱۳۹۱ شروع به کار کرد. محسن براتی و میلاد احرام‌پوش بنیان‌گذاران این جشنواره‌اند و هدف آن‌ها از برگزاری این جشنواره انتخاب بهترین اپلیکیشن‌های تلفن همراه در ایران بود.

ادغام دو جشنواره 
شروع یکپارچه شدن این دو جشنواره از سال ۱۳۹۲ صورت گرفت. ابتدا این دو جشنواره به صورت هم‌زمان برگزار شدند و سپس با برگزاری کنفرانس وب و موبایل ایران به صورت هم‌زمان ادغام کامل این دو جشنواره عملی شد. امسال به‌نوعی هشتمین دوره برگزاری این جشنواره است و در آن تمامی دایرکتوری‌های دو جشنواره وب‌ ایران و جشنواره نرم‌افزارهای موبایل ایران با هم یکپارچه شده‌اند.

جشنواره وب و موبایل ایران را چه کسی برگزار می‌کند؟ 
در آذرماه سال ۱۳۹۲ انجمن صنفی کارفرمایی کسب‌و‌کار اینترنتی با هدف پیگیری مشکلات و دغدغه‌های صنفی کسب‌و‌کارهای اینترنتی راه‌اندازی شد و اکنون بیش از ۶۰۰ وب‌سایت عضو این تشکل غیردولتی‌اند. از سال ۱۳۹۴ به پیشنهاد بنیان‌گذاران جشنواره وب و موبایل ایران وظیفه برگزاری این جشنواره به این انجمن محول شد.

بهترین سایت و اپلیکیشن چگونه انتخاب می‌شود؟ 
انتخاب وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های برتر در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول تمامی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های متقاضی به رای مردم گذاشته می‌شوند. پس از مرحله اول، داوران جشنواره وب و موبایل ایران سایت‌های نهایی را انتخاب می‌کنند و در اختتامیه این جشنواره، برگزیدگان معرفی می‌شوند.

 آب سُکون در جشنواره وب و موبایل ایران 
آب سُکون امسال به‌عنوان یکی از وب‌سایت‌های فضای وب فارسی در این جشنواره در گروه شرکت های خصوصی شرکت کرده است. اگر شما به سایت آب سُکون علاقه‌مند هستید می‌توانید به پروفایل ما در وب‌سایت جشنواره وب و موبایل ایران به آدرس (لینک) مراجعه کرده و به ما رای دهید. برای اطلاعات بیش‌تر درباره نحوه رای‌گیری می‌توانید به کانال ما در تلگرام (لینک) مراجعه کنید 
 
حضور آب سُکون در جشنواره وب و موبایل ایران
 
در صورت ثبت رای موفق، با لایک این مطلب یا ارسال نظر، ما را مطلع کنید.