آکواریوم داروی استرس

 

استرس و اضطراب پیامدهای زندگی مدرن و ماشینی هستند، از این رو بسیاری از دانشمندان و محققان در زمینه یافتن راه‌های مقابله با استرس و کاهش آن فعالیت می‌کنند ، حاصل این پژوهش‌ها لیست بلندی از راهکارهایی است با عنوان:

چگونه استرس را از خود دور کنیم؟

توصیه‌هایی مثل مسافرت، معاشرت با دوستان، گشت‌وگذار در طبیعت و دنبال کردن علایق گزیده‌ای از فعالیت‌های موثر در کاهش استرس از نظر محققان هستند.
انجام برخی از این فعالیت‌ها مستلزم صرف زمان و هزینه است که با محدودیت‌ها و مشغله‌های امروزی، همواره راه حل‌های کاربردی به نظر نمی‌رسند لذا توجه به راهکاری که بدون جدا کردن ما از روند زندگی آرامش را برای ما به ارمغان بیاورد ،از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. نگهداری از آکواریوم برای کاهش استرس، راه حلی است که تقریبا تمامی کارشناسان بر آن اتفاق نظر دارند. حرکات خاص ماهی‌ها که نتیجه میلیون‌ها سال تکامل آنهاست بسیار لطیف و روح نواز و در نوع خود منحصر بفرد است و کمتر موردی در طول یک روز کاری می‌تواند به این اندازه توجه ما را به خود جلب نماید. به دلیل توصیه‌های موکد و نتیجه‌های مثبت دریافتی از طرف مردم، تنها در 20 سال اخیر تعداد آکواریوم‌داران در دنیا 10 برابر شده و ماهی جایگاه دومین حیوان خانگی محبوب دنیا را پیدا کرده است. و فقط در ایالات متحده 8 میلیون خانواده آکواریوم دارند.

این مطلب تا آنجا مورد توجه قرار گرفته، که روانشناسان برای افرادی که امکان داشتن آکواریوم را ندارند تماشای فیلم‌های مرتبط با آبزیان و یا نصب اسکرین سیور آکواریوم روی کامپیوترهایشان را توصیه می‌کنند.
آکواریوم در حال حاضر در درمان کودکان بیش فعال، آلزایمر و حتی کنترل فشار خون توسط پزشکان و روانشناسان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کافیست در گوگل در مورد تحقیقاتی که در دنیا بر روی نتایج درمانی استفاده از آکواریوم انجام می‌شود جستجو کنید، قطعا از مشاهده نتایج آن حیرت زده خواهید شد.

خوشبختانه پیشرفت‌های صنعتی در سال‌های اخیر، دغدغه نگهداری از آکواریوم را نیز به حداقل رسانده است و شما با داشتن یک آکواریوم کارآمد و مجهز به وسایل مدرن مثل فیلتراسیون کامل ، نورپردازی تایمردار و یا غذاریز اتوماتیک می‌توانید سال‌های سال از داشتن آکواریوم لذت ببرید و تاثیرات مثبت آن را در سلامت خود و اطرافیان شاهد باشید.

آکواریوم می تواند درخششی خیره کننده یا نمایشی متین و آرام را به دکور هر خانه یا فضای کار بیافزاید

اگر مایلید فضای خود را با هنرهای آبی به سطحی بالاتر ارتقاء دهید ،آب سکون را در ذهن داشته باشید

بازگشت به لیست مقالات آکواریوم

 

لیست نظرات

  • [92.9.26 ] اسماعیل کریمی پور : با سلام و خسته نباشید. دعوت به سکوت ، آرامش و برانگیختن اصل رغبت و ... فقط با مشاهده ، تفکر و ... تجربه ی دنیایی متفاوت.به معنای واقعی: هست زیبا ،هست زیبا ؛ دست شما درد نکند . لذت بخش بود.

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر