ترسناک‌ترین سرسره جهان

 

لس‌آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا و دومین شهر پرجمعیت پس از نیویورک است. این شهر به سبب داشتن مراکز تفریحی و سرگرمی فراوان یک شهر دیدنی برای جذب گردشگر است. علاوه بر هالیوود که مرکز صنعت هنر هفتم آمریکاست، لس‌آنجلس دارای تعداد مناسبی از مراکز فرهنگی و علمی می‌باشد.

در راستای گسترش جنبه گردشگری و تفریحی، مسئولان این شهر در 25 ژوئن 2016  اقدام به بازسازی بلندترین ساختمان این شهر که مربوط به برج بانک 73 طبقه‌ای است کردند. مهندسان این پروژه با ایده‌ای جدید در نقطه عطف این پروژه سرسره شیشه‌ای ساختند که نظر همه را به خود جلب کرده است.

ترسناک‌ترین سرسره جهان

این سرسره شیشه‌ای در فاصله 300 متری از سطح زمین قرار دارد و از طبقه 70 به سمت طبقه 69 فرود می‌آید. طول این سرسره 13 متر است و میتوان نمای پانارومای شهر از کوه‌های سن گابریل، اقیانوس آرام، رودخانه میسی سی پل و حتی جزیره کاتالینا را تماشا کرد.

ضخامت این سرسره تنها 3 سانتیمتر بوده و برای کسانیکه به اندازه کافی شجاع باشند یک هیجان وصف ناشدنی می‌باشد اما برای کسانیکه می‌ترسند باید بدانند این سرسره از شیشه ضد گلوله ساخته شده که می‌تواند در برابر زلزله 8 ریشتری و طوفان 110 مایل بر ساعت مقاومت کند.

هزینه بلیت برای بالا رفتن و بازدید از این سرسره 25 دلار و برای سُر خوردن 8 دلار می‌باشد.

ترسناک‌ترین سرسره جهان

ترسناک‌ترین سرسره جهان

ترسناک‌ترین سرسره جهان

ترسناک‌ترین سرسره جهان

ترسناک‌ترین سرسره جهان

تالیف از تیم تولید محتوای آب‌سُکون

لیست نظرات


ارسال نظر

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
 
 
 
  • خانه شیشه ای فلیپ جانسون

    خانه شیشه ای که به دست فلیپ جانسون طراحی شده است، واقع در نیوکانون کانکتیکات می باشد. این خانه شیشه ای زیبا ولی ساده نه تنها به عنوان کاری اصیل و و اقعی در معماری بلکه به عنوان شاهکار معماری مدرن در رده معماران بزرگ کلاسیک شناخته شده است.

  • ترکیب شیشه و سنگ در نمای ساختمان

    ترکیب سنگ و شیشه همواره در ذهن ما دو ماده متضاد و ناهمگون را تداعی می کند اما امروزه رشد فناوری و گسترش قدرت خلاقیت انسان باعث شده این دو متریال که از دیرباز دشمن هم شناخته می شدند، در طراحی نما در کنار هم قرار گرفته و زیبایی چشم گیری بیافرینند تا آنجا که امروزه نمای سنگ و شیشه در بسیاری از پروژه های خوب دنیا استفاده می گردد و سختی سنگ در کنار شفافیت و زلالی شیشه، توانسته نظر بسیاری از معماران را به خود جلب کند.

  • آبشاری که سالی یک بار آتشین می شود

    آبشار آتش عنوان پدیده‌ای طبیعی و عجیب است که سالی یک بار هنگام غروب خورشید در اواخر ماه فوریه در پارک ملی یوسیمیتی کالیفرنیا اتفاق می‌افتد. این آبشار یکی از دیدنی ترین چشم اندازهای این پارک است که حدود 153 متر است. هنگام غروب خورشید، زاویه تابش و انعکاس نور آن بر این آبشار باعث می‌شود این آبشار با تغییر رنگ به صورت یک آبشار آتشین به‌ نظر برسد که مواد مذاب در حال جاری شدن از صخره‌ها است