درباره آب سکون

آب زندگی است. آب را به زندگیِ هر روزمان بازگردانیم

زندگی، در همه­ ی شکل­های گوناگونش، در تمام تاریخ و جغرافیای این کره­ ی خاکی، بدون آب قابل تصور نبوده و نیست. بی­ سبب نیست که پیشینیان ما، آب را یکی از چهار عنصر سازنده­ ی جهان می­دانستند. خط پررنگ حضور آب در زندگی انسان­ها را نیز می­توان در گستره­ ی تاریخ و هر کجای جهان که اجتماعی انسانی را به تجربه نشسته است، پی گرفت. در این معنی، ما انسان­ها الفتی تاریخی با آب داریم و ما ایرانی­ها در گذر زمان، و از خلال دست و پنجه نرم کردن با کم­ آبی و بی­رحمی­ های خشک­سالی، ارزش آن را فرا گرفته­ ایم. پیشینیان ما که در این حوالی از جهان می­زیسته­ اند، شاهکاری از هنر و فناوری در ارتباط با آب برساخته­ اند که هنوز هم در سراسر حافظه­ ی تاریخیِ بشر زبان زد و یکتا است. کافی است یک لحظه درنگ کنید و به قنات­های ایرانی بیاندیشید که چگونه آب را با کاری یگانه به اختیار خود در می­ آوردند. به باغ­های ایرانی که با تمرکزبر قلب تپنده شان که حوض ماهی و آب­نمایی زیباست، بر اهمیت این آبیِ آرامش تأکید می­کنند. و هزاران مورد دیگری از این دست که می­توان از آن­ها، داستان­های هزار و یک شبی مسحور کننده روایت نمود.

حال که با پیشرفت­های تکنیکی، انسان توانسته است سازه­ های مسکونی خود را در هر جای جهان که اراده می­کند بگستراند، الفت تاریخی ما با آب و آبزیان،در اشکالی دیگرگونه نمود یافته است. هنر و فناوری­های نوین در کنار هم نشسته­ اند تا ریشه­ ی تاریخی ارتباط ما با آب را در فرم­ها و ایماژهای تازه­ ای بازنمایی کنند.این روحیه نوگرایی، جدا از ابزارهای پیشرفته، به ایده­ های بکر نیاز دارد. ما از همان سال 1372 و تولد آب سکون آکواریوم، رهرویِ این راه طولانی بوده­ ایم. تلاش ما از همان ابتدا بر این بوده است که مرزهای خیال را در نوردیم و همیشه چیزی نو برای عرضه به مشتریانمان داشته باشیم. همین رویکردِ دیگرگونه بود که ما را بر آن داشت تا 8 سال بعد تصمیم بگیریم که در قالب اولین شرکت خصوصی ایران درزمینه ساخت وساز آکواریوم بر افق­ های دورتری تمرکز کنیم. این تغییر، برای ما یک دگرگونی کیفی نیز بود. پس هم­زمان با آن، اولین وب­ سایت پارسی تخصصی ساخت آکواریوم را راه­ اندازی نمودیم تا تجربیات خود را با همراهانِ آشنا و دیگرانی که افتخار آشنایی از نزدیک را با آن­ها نداشتیم، در دوردست­ها و همین نزدیکی، به اشتراک گذاریم. ارتباط مستمر با مشتریان و لطف همیشگی­ شان در بازخوردهای مستقیمی که از حضور در نمایشگاه­های گوناگون دریافت می­کردیم جسارت لازم را در ما ایجاد نمود که تنها یک سال بعد و پس از اولین حضورمان در نمایشگاه مهرجان دوبی در سال 1381 با اتکا به تجارب اندوخته شده در این سالیان و ایده­ های خلاقانه­ ی همکارانمان، شعبه امارات آب سکون بانام water wondersرا بنیان گذاریم.

عطش همیشگی ما برای بهبود خدمات متمایزی که به مشتریان عزیز خود ارائه می­کنیم، در جریان بالیدنِ آب سکون در طی این سال­ها، ما را بر آن داشت تا در سال 1384 زیر مجموعه­ ی تخصصی آب سکون دکور را در جهت ساخت پوشش­ های باکیفیت برای اطراف پروژه­ های آکواریومِ بسیاری که در دست اجرا داشتیم، راه­ اندازی کنیم. بازخورد مثبت مشتریان گوناگونی که در ارتباط با ما قرار داشتندبه ما انگیزه داد تا از طریق آب سکون دکور، به صورت حرفه­ ای به بازار طراحی دکوراسیون داخلی وارد شویم. در کنار همه­ ی این موارد، همیشه خدمات پس از فروش و سرویس­ های دوره­ ای را بسیار جدی تلقی کرده­ ایم و آن را پلی ارتباطی خود با مشتریانمان می­دانیم. دستاورد ما در این سال­ها بیش از یک هزار پروژه­ ی موفق و افزون بر پانصد مورد سرویس ماهیانه است که نشان دهنده­ ی گستردگی افق کاری ماست.

آب سکون، با افتخار اعلام می­دارد که بیشترین تلاش خود را کرده و خواهد نمود تا همواره نگاهی یکتا و دیگرگونه به آکواریوم داشته باشد. با بیشترین فاصله از کلیشه­ های دستمالی شده و طرح­های تکراری، برای ما هر پروژه ساخت آکواریوم، چه کوچک و چه بزرگ، فرصتی است تا آبیِ آرامش آب را بار دیگر به زندگی روزمره­ ی انسان­ها بازگردانیم. راه درازی آمده­ ایم در گذر دو دهه­ ی اخیر و می­ دانیم که مسیری بسیار طولانی­ تر در پیش داریم. آرزوی ما، استواری بر این تلاش است.

  • خانه شیشه ای فلیپ جانسون

    خانه شیشه ای که به دست فلیپ جانسون طراحی شده است، واقع در نیوکانون کانکتیکات می باشد. این خانه شیشه ای زیبا ولی ساده نه تنها به عنوان کاری اصیل و و اقعی در معماری بلکه به عنوان شاهکار معماری مدرن در رده معماران بزرگ کلاسیک شناخته شده است.

  • ترکیب شیشه و سنگ در نمای ساختمان

    ترکیب سنگ و شیشه همواره در ذهن ما دو ماده متضاد و ناهمگون را تداعی می کند اما امروزه رشد فناوری و گسترش قدرت خلاقیت انسان باعث شده این دو متریال که از دیرباز دشمن هم شناخته می شدند، در طراحی نما در کنار هم قرار گرفته و زیبایی چشم گیری بیافرینند تا آنجا که امروزه نمای سنگ و شیشه در بسیاری از پروژه های خوب دنیا استفاده می گردد و سختی سنگ در کنار شفافیت و زلالی شیشه، توانسته نظر بسیاری از معماران را به خود جلب کند.

  • آبشاری که سالی یک بار آتشین می شود

    آبشار آتش عنوان پدیده‌ای طبیعی و عجیب است که سالی یک بار هنگام غروب خورشید در اواخر ماه فوریه در پارک ملی یوسیمیتی کالیفرنیا اتفاق می‌افتد. این آبشار یکی از دیدنی ترین چشم اندازهای این پارک است که حدود 153 متر است. هنگام غروب خورشید، زاویه تابش و انعکاس نور آن بر این آبشار باعث می‌شود این آبشار با تغییر رنگ به صورت یک آبشار آتشین به‌ نظر برسد که مواد مذاب در حال جاری شدن از صخره‌ها است